50kW 630mA Electric Motorized Digital X-ray System YSF50DR-B2
Model: YSF50DR-B2
  • ModelYSF50DR-B2
  • BrandYSENMED
  • PriceGet Price
  • MOQ1
  • Ship FromFrom Guangzhou, China
  • ShippingAny shipping terms convenient for customers
    Categories:Digital X-ray Machine
    Share:
    Description Get Price Review
    YSENMED 50kW 630mA Electric Motorized Digital X-ray System
    Model:YSF50DR-B2
    Introduction
    Specifications
    Parameter YSF20DR-B2 YSF32DR-B2 YSF50DR-B2 YSF65DR-B2
    Max.KW 20KW 32KW 50KW 65KW
    Power Supply 50HZ, 60HZ, wire diameter >4mm2, internal resistance<0.52;
    20/32/50kW(220V/380V available), 65kW(only 380V)
    mA 10~250 10~400 10~630 10~800
    mAS 0.1~200 0.1~320 0.4~1000 0.4~1000
    KV 40~125kV, stepping by 1kV 40~150kV, stepping by 1kV
    Exposure Time 0.001~10s adjustable: stepping by 1ms
    Focus Dual focus: 1.0*1.0mm/2.0*2.0mm Dual focus: 0.6*0.6mm/1.2*1.2mm
    Rotating Speed & Heat Capacity 2800prm/1300kHU 2800prm/1300kHU
    Inverter Frequency 50kHZ~220kHZ
    Tube Movement Up & down lift (Electric), left & right rotation
    Column Left & right movable
    Radiography Table Four-way floating
    Bucky Stand Electric up & down (synchronizes with tube up & down movement)
    Detector Size 17*17 inch
    Pixel Resolution 3072*3072
    Pixel Pitch 139μm
    A/D Conversion 16bits
    Spatial Resolution 3.6lp/mm
    Size 460*460*15mm
    Interface Wired (Wireless is optional)
    Software Professional medical software with multi-languages available
    Workstation Intel i5 CPU, 8G memory, 2G card, 128G SSD, PCI-E, R232; 22.5 inch display.